Vyberte stránku

Lekce č. 4

Bonusová lekce

Kompozice & tvorba plakátu

To nejdůležitější už jste se naučili v předchozích lekcích. Znáte techniku a základní tahy, umíte malou abecedu a spojovat písmenka do slov. Tak teď už můžete jen cvičit a zdokonalovat se v krasopsaní. A protože vám chci ještě říct něco málo o kompozici, vytvoříme si společně dva obrázky.

Kompozice

Technika už je pořád stejná. Při psaní platí nahoru tenká a dolů tlustá, píšeme pomalu a tah po tahu. Ale důležitá je kompozice. Když vytváříme plakát nebo přání, kde je víc než jedno slovo, snažíme se textem vyplnit celou plochu. Ale slova by si měla být blízko. Když si mezi jednotlivými řádky necháte příliš mnoho místa, kompozice nebude vypadat hezky a vy budete muset vymýšlet, co do volného prostoru uděláte, abyste řádky propojili a volné místo vyplnili.

Pár pravidel pro trénink:

  1. Dbejte na správné držení brushpenu.
  2. Dopřejte si dostatek místa pro psaní, hodně světla a hlavně klid.
  3. Pište pomalu, tah po tahu, tahy vždy dotahujte k linkám.

Majitelé písanky mají velkou výhodu, je v ní připraveno několik předloh s citáty.

Pracovní list na procvičování tužkou – slova

Jak pokračovat v tréninku?

Nic se nezměnilo… Opakování, matka moudrosti.

Díky opakování se budete postupně zlepšovat.

Pokračovat na další lekci